Як позбутися глистів?

25 грудня 2016

Дегельмінтизація – це лікувально-профілактичний захід, що спрямований на позбавлення організму гельмінтів.

Як зрозуміти, що у вашого улюбленця є ці неприємні та відверто шкідливі паразити?

В основному, їх присутність симптоматично не проявляється, але бувають випадки при яких слід якнайшвидше звернутися до ветеринарного лікаря і стан тварини при цьому характеризується наступними клінічними ознаками: схуднення, поганий апетит, гикавка, блювота ( можлива блювота з глистами — це свідчить про високу інвазію), анемія (бліді слизові оболонки ясен та кон'юктиви), діарея (понос), здуття животика.

Дегельмінтизацію проводять проти багатьох видів червів-паразитів. Найрозповсюдженіші серед них:

  • нематоди (круглі черви): токсокари, токсокариди, дирофілярії, анкілостоми;
  • трематоди (плоскі черви): опісторхи;
  • цестоди (стрічкові черви): дипілідії, ехінококи, тенії.

Щоб запобігти зараженню вашого улюбленця, потрібно обробляти тварину від бліх, кліщів, вошей, дотримуватись гігієни, якісного харчування та правил дегельмінтизації.

Заразитись тварина може при згодовування сирого м’яса, риби, при поїданні на вулиці фекалій або рештків їжі, бліх та волосоїдів), забрудненого личинками грунту, питтям води з калюж, річок, озер, при поганій гігієні туалетів (стосується котів та собак, які користуються лоточком). Цуценята й кошенята з самого початку свого життя заражені гельмінтами через плаценту (личинки потрапляють у кровотік і через плаценту заражають організми ще ненароджених щенят) або материнське молоко, якщо мати не була вчасно дегельмінтизована.

Дуже важливим є те, що гельмінтами може заразитися й людина. Особливо небезпечне зараження токсокарами, яке легко передається від котів та собак. Слід дотримуватися правил гігієни і обов'язково мити руки після контакту з твариною, не дозволяти лизати у лице, слідкувати за дітьми.

Важливо знати, що дегельмінтизація перед вакцинуванням є обов’язковою! Проводиться вона за 10 днів (якщо гельмінтів виявлено, потрібно процедуру повторити з інтервалом в 10-14 днів) до щеплення.

Кошенятам та щенятам першу дегельмінтизацію проводять у тритижневому віці та за 10 днів до першої вакцинації. При вагітності або під час лактації у Вашого улюбленця краще відкласти процедуру. Перед в'язкою можна провести дегельмінтизацію за 12-14 днів. Дегельмінтизацію слід проводити планово один раз на три місяці.

Приклади ангельмінтиків, які застосовуються для тварин:

1. Празел (діє на нематоди, цестоди, трематоди) котам і собакам з 3х тижневого віку;

2. Каніквантель (нематоди, цестоди, трематоди) котам та собакам з 3х тижневого віку;

3. Енвайр ( нематоди, цестоди) котам та собакам – з 1 місячного;

4. Прококс (нематоди, кокцидії) цуценятам з 2х тижневого віку;

5. Вормікіл (нематоди, трематоди, цестоди) дорослі та малі собаки і коти – з 30 денного віку;

6. Дронтал (нематоди, цестоди) котенятам й цуценятам з 3х тижневого віку та вагою більше 1 кг, котам 1 табл. на 4 кг маси тварини, собакам 1 табл. на 10 кг.

7. Прател (нематоди, цестоди) собакам та котам з 30 денного віку;

8. Biheldon (нематоди, цестоди) собакам й котам з 2х тижневого віку (дозволено застосування при вагітності та лактації!).

У разі передозування препаратом можуть бути побічні ефекти, вони проявляються діареєю, блювотою, поганим апетитом.

Дегельмінтизація є найдієвішим заходом, який звільнює тварин та людей від гельмінтів. Не нехтуйте нею, будь ласка.

У нашій клініці ми можемо запропонувати Вам широкий вибір препаратів для дорослих котів та собак, а також кошенят та цуценят. Вибір ангельмінтика та його форми залежить від стану тварини та зручності застосування. Перед застосуванням препарату бажано зважити Вашого чотирилапого друга.

Автор: Альона Стригун

Фото взято з інтернету