Навіщо потрібна інфузійна терапія при бабезіозі?

18 вересня 2017

Бабезіоз — це гостро або хронічно перебігаюче кровопаразитарне захворювання, яке характерезується високою температурою, анемією, гіпоксією, в’ялістю, відмовою від корму, жовтяничністю слизових оболонок, розладом серцево-судинної, нервової систем та функцій органів травлення.

При бабезіозі має велике значення гемоліз (розпад) еритроцитів, а саме вони доставляють кисень до внутрішніх органів та клітин. Як наслідок виникає киснева недостатність клітин печінки, нирок, нейронів (структурно-функціональних одиниць нервової системи) та підшлункової залози. Гіпоксія в свою чергу призводить до некрозу цих клітин.

Наслідки та симптоми недостанього постачання кисню у клітини організму:

  1. Панкреатит (зустрічається в 40% випадків) – рідкий кал.
  2. Нейронів – енцефалопатія, слабкість задніх кінцівок.
  3. Нефронів - зниження перфузії (кровопостачання) нирок, а як наслідок гостра ниркова недостатність.

При руйнуванні еритроцитів у кров, окрім решток понівечених клітин, потрапляють також продукти життєдіяльності паразитів і їх токсини, за рахунок чого організм просто труїться. Інтоксикація призводить до гарячки, в’ялості, відмови від корму та води і, як наслідок, настає дегідратація (зневоднення). Ступінь зневоднення можна визначити по стану шкіри: вона втрачає пружність, стає тьм'яною та сухою, складки розправляються повільно, або, у важких випадках, майже зовсім не розправляються. Також через велику кількість зруйнованих еритроцитів збільшується вміст білірубіну в крові, печінка не в змозі його “переробити” і він, в свою чергу, циркулює по крові, осідає в внутрішніх органах та тканинах та жовтушно забарвлює слизові оболонки та надає насичено-помаранчевий (іноді навіть червоний) колір сечі.

Отже, підсумуємо, навіщо лікарі при бабезіозі проводять інфузійну терапію:

  1. Введення антигіпоксичних розчинів та препаратів для покращення забезпечення клітин киснем.
  2. Дезiнтоксикацiйна терапія — виводимо отруйні продукти розпаду клітин та паразитарні токсини.
  3. “Вимивання” продуктів розпаду еритроцитів – білірубіну.
  4. Регідратаційна терапія — боремося зі зневодненням .

Цей комплекс заходів допомагає Вашому улюбленцю швидше одужати та значно зменшує негативні наслідки хвороби на організм.

Автор: Веремеєва Анна